Korálková terapie


To se tak jednou stalo, že jsem se ocitla ve stavu téměř hodném zasebevraždění. Ale protože jsem byla holka silná a relativně rozumná, rozhodla jsem se přestat snídat, obědvat i večeřet prášky na nervy a naordinovala si léky ve formě mnohem přijatelnější. Byly sice také kulatého tvaru a krásně (až jedovatě) barevné, nicméně v sobě měly něco unikátního, co pilule na nervy rozhodně neobsahovaly. Díru.

A tak jsem v každé volné chvíli ty malinkaté laciné skleněné nesmysly navlékala a kombinovala, až se moje mozkovna vyčistila a uklidnila. Já nevděčnice na ně ale, protože jich již nebylo třeba, postupem času zapomněla. Naprosto nečekaně si však ke mně po letech našly cestu znovu. Asi se jim moc stýskalo, protože nasadily těžký kalibr, žádné sklo nebo plast, rovnou nádherné polodrahokamy. Nejsem tvor marnivý, ale... Tak jo, žádná omáčka okolo, zkrátka mi padly do oka a já se zamilovala :).

A tak třikrát hurá korálkům! To jim vděčím za svojí duševní pohodu a za začátek tvořivě-patlavé éry, která mne už léta provází. Takže ještě jednou, díky vám! :)
36 komentářů:

 1. asi bych si měla vzít z tebe příklad a taky zahodit prášky......

  OdpovědětVymazat
 2. Prášky taky nejím, to už musím umírat, abych něco pozřela. Našla sis pěknou zábavu.

  OdpovědětVymazat
 3. Korálky sú krásne, o tom niet pochýb a celkom rozumiem Tvojej láske

  OdpovědětVymazat
 4. Jé, tak já roluju a čekám výtvor, a ono nic Neva, počkám do příště

  OdpovědětVymazat
 5. Jsou moc krásné, líbí se mi, ale neboj, konkurence ode mne v tomhle oboru nehrozí

  OdpovědětVymazat
 6. S napětím čekám co z toho bude. U tebe určitě něco zajímavého a vtipného

  OdpovědětVymazat
 7. Krásně barevné směsi korálků, až oči přechází. Rozhodně chválím tuto terapii, je mnohem zdravější než medikamenty.

  OdpovědětVymazat
 8. Korálky jsou úžasné. Já díky nim přestala kouřit. Začala jsem drátkovat stromečky s korálky, abych zaměstnala ruce a vyšlo to. Díky korálkům a drátkům. Tak, že korálkům 3x zdar...   

  OdpovědětVymazat
 9. Ona vpodstatě každá ruční práce je takovou terapií na pocuchané nervičky. Možná proto my holky, co pořád něco patláme a šmodrcháme, jsme obvykle pohodářky

  OdpovědětVymazat
 10. Jen to vidím a už mám chuť dojít si pro svou krabičku s korálky a začít se jimi prohrabovat

  OdpovědětVymazat
 11. ♥ ♥ ♥ Prosíííím,prosííím ♥ ♥ ♥

  OdpovědětVymazat
 12. Prášky nejím a na korálky nemám čas, terapie práce od pěti do pěti mi nedává šanc v něco jiného!

  OdpovědětVymazat
 13. Janinko, koukám, že v poslední době to bylo celé nějaké podivné na více místech.. no, hlavní je, jestli už jsi zase "vykuličkovaná / vykorálkovaná" do klidu.. :) Mimochodem, kuličková terapie je super nápad!

  OdpovědětVymazat
 14. Moje srdce nad tou nádherou plesá. Pošívám jimi oblečení a vytvářím věci z korálků, z nichž některé vlastním ještě z dob, kdy jsem jezdívala do Českého ráje a kdy vedlejší rekreační středisko vlastnili jablonečtí skláři. Vozívali sebou pytle korálků a ty nám rozdávali.

  OdpovědětVymazat
 15. jejda, ty jich máš. a jak krásně barevně sladěné.

  OdpovědětVymazat
 16. Korálky vypadají vesele, dírky v nich jsou jak mrkající oči.

  OdpovědětVymazat
 17. Však jsi z korálkového kraje, to by bylo, abys nebyla "postižená" . Těším se na výrobky, určitě to bude radost dělat i prohlížet . Ať se daří, Jani! A hlavně to ve zdraví přežij!!! ;.)

  OdpovědětVymazat
 18. Korálky jsou krásné a líbí se mi, jak je máš pěkně sladěné. Však i nějaký korálkový výrobek bys mohla nafotit a ukázat. Z korálků se dají dělat krásné věci, viděla jsem neuvěřitelné princeznovské náhrdelníky, ale i krásné čelenky, pouzdra na mobily, malé plesové taštičky...

  OdpovědětVymazat
 19. veľmi dobrá terapia!!! :) Schvaľujem na tisíckrát :). Ja si tiež nachádzam svoju, keď som v koncoch, potrebujem vypnúť, nemyslieť, neriešiť.... a zaberie. Gorálky sú krásne, žiarivé (a máš aj veľmi dobrý foťák na detaily) a viem si z nich predstaviť napríklad taký strakatý náramok na ruku... ;). Pekný večer ti prajem a len v tomto tvorení pokračuj, ide ti to na jedničku! :)

  OdpovědětVymazat
 20. [16]: Děkuji, moje taky! Korálky miluju a myslím, že právě ony budou vyplňovat další etapu mého tvořivého života . Korálky za 60, to je tedy kauf!

  OdpovědětVymazat
 21. Jestli si to dobře pamatuju, tak jsi z korálkovýho kraje, že jo?:)

  OdpovědětVymazat
 22. Pojala jsi to krásně esteticky, barvičky jsou moc hezké. Jsem zvědavá, co vykorálkuješ.

  OdpovědětVymazat
 23. [24]: No jo, jsem. A nechávám si posílat korálky poštou z opačné strany naší matičky .

  OdpovědětVymazat
 24. už jen dívat se na tu barevnou nádheru je parádní. Je fajn, že ti pomohly

  OdpovědětVymazat
 25. Musí to být skvělá terapie, takže blahopřeji

  OdpovědětVymazat
 26. [31]: Děkuji, to opravdu je. Ale byly, ale není čas fotit . Snad brzy .

  OdpovědětVymazat
 27. Tohle je uzasny clanek - uzasna zivotni zkratka! Kamaradka dela v nemocnivi arteterapii - koralkuje s psychiatrickymi pacienty. Ja nemem na tvoreni trpelivost, natoz s detma! A v posledni dobe uz popravde zacinam byt na termin "tvoreni s detmi" alergicka, uz je te kreativity kolem jaksi moc! Coz se ovsem Tebe netyka!!! Myslim tim takove ty matky, co zapichnou 3 veci do kvetinace a maji potrebu sdilet to na FB!

  OdpovědětVymazat
 28. [33]: Děkuji ti . Ono není tvoření jako tvoření a je fakt, že poslední dobou se to dost hrotí, s náma nikdy nikdo nic doma nevyráběl a taky z nás vyrostli celkem normální lidi .

  OdpovědětVymazat
 29. [34]: Jak říkám - Tebe se to vůbec netýká, opravdu tvoříš a inspiruješ jiné!

  OdpovědětVymazat
 30. [35]: Děkuju , nám zase maminka říkala, ať jdeme něco vyrobit, ale je fakt, že tvořit se tenkrát neříkalo .

  OdpovědětVymazat

Milí čtenáři, děkuji vám za nakouknutí a komentář :).