Andělka pro maminku


Když jsem minulý rok psala článek o andělovi pro babičku, jediné vánoční dekoraci, na kterou jsem v tu dobu sebrala sílu, napsala jsem k němu...

 "Možná jsi to poslední, co jsem pro ní mohla kdy vyrobit. A možná taky ne. Dávej mi na ní, prosím, pozor". 

Mé přání se nevyplnilo, babička v záchvatu duševní nemoci, která u ní propukla během měsíce hospitalizace, andílka věnovala rehabilitačnímu pracovníkovi. Evidentně to ta hyena s lidmi umí a ví, na jakou strunu nemocnému se zakaleným rozumem zahrát, aby dostala přesně to, co chce. Ani trochu to nemám babičce za zlé, nemohla za to, navíc mě i po roce hřeje vědomí, že alespoň v ten den, kdy jsem jí anděla přinesla, rozzářil oči všem třem babičkám na pokoji. U andělky letošní jsem si jistá, že až se dostane do těch správných rukou, že tam také i zůstane :).
54 komentářů:

 1. Má mocný ochranný kruh. Tu uloupit nikdo nemůže.

  OdpovědětVymazat
 2. Příjemná a milá Andělka. Jsi velmi nadaná a šikovná výtvarnice. Nebo jsi koukala do zrcadla???
  Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji ti, Jiřinko :). S tím zrcadlem to teď už takové terno není :D.

   Vymazat
 3. Andělka je opravdu nádherná. Říkám to pořád, jsi moc šikovná. Obdarovaný nebo obdarovaná bude mít určitě obrovskou radost, já bych teda měla ☺☺☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji ti, Evi :). Dostala ho maminka a radost opravdu udělal :).

   Vymazat
 4. Velice krásné, určitě se bude líbit. :)

  OdpovědětVymazat
 5. S tou duševní nemocí jsme také měli zkušenosti u tchyně, vždy bylo zajímavé, že i v temnotách ztraceného paměti se jí občas rozsvítilo a vzpomněla si nějakou podrobnost, že jsme se nestačili divit.
  Babičce musel andílek udělat radost a andělka na každého přenese kus dobré nálady.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky se to stávalo, i když zřídka, jinak to, co babička povídala, nemělo s realitou nic společného. Doteď to nemůžu moc překousnout.

   Vymazat
 6. Kouzelná andělka, určitě udělá velkou radost.:-)

  OdpovědětVymazat
 7. Před pár lety mi bylo delší období dost těžko - a jednoho dne jsem cestou do práce nečekaně dostala ručně vyrobeného anděla od kamarádky, se kterou jsem v té době občas jezdívala MHD. Neskutečně moc mě to potěšilo a nakoplo, mám ho vystaveného pořád.
  A ten Tvůj, nebo spíš ta Tvá, určitě taky splní své poslání na jedničku s hvězdičkou! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji ti, oni ti andělé asi vážně mají něco do sebe :).

   Vymazat
 8. Ta je krásná a maminka jí určitě nikomu nedá. I když babička to určitě myslela dobře, chtěla udělat radost .

  OdpovědětVymazat
 9. Překrásná, něžná, anděl, kterého by chtěl asi každý.

  OdpovědětVymazat
 10. Ať Andělka maminku chrání před vším zlým, špatným a vždy přičaruje úsměv a pocit blaženého rozjímaní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krásné andělské poslání, děkuji ti za něj :).

   Vymazat
 11. Darované Andělky mají určitě ochranou moc, já na ně věřím. Tvá je krásná a mamince udělá zajisté radost.

  OdpovědětVymazat
 12. Tak smutný příběh a tak veselý a půvabný andílek. Ať září tam, kde má, a zahání všechnu tmu smutných příběhů!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svět nemůže být jen růžový, co už s tím. Moc ti děkuji! :)

   Vymazat
 13. Perfektní nápadité tvoření. Andělka udělá mamince radost. Ani nepíšu že zcela určitě, protože prostě udělá- je krásná.
  Hezké adventní dny!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 14. Krásný andílek. Je výhodou pravých andílků všeho druhu, že byť jejich celkem nedůležitá matérie je přenosná a na pohled i uloupitelná, duch - tedy to podstatné - setrvává tam, kde je jeho pravé místo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem asi právě teď potřebovala slyšet, děkuji ti.

   Vymazat
 15. U psychických poruch a onemocnění je problém v tom, že to ani lidé nemusí umět s takovými chudáky manipulovat, tam stačí opravdu třeba jen jedno, dvě slova. Vím že měla moje maminka nádherný čínský porcelánový servis se šálky tak tenkými že i přes černý základ zlacených maleb byly průsvitné a porcelánovou, velmi starou hračku, černouška o kterých mi vždy říkala, že mi po její smrti připadnou. Dokonce mi je i vnucovala, abych si je vzala dřív. Když jsem byt po její smrti vyklízela, nebylo tam ani jedno ani druhé. Vůbec nevím kdy a kam či ke komu to zmizelo, počítám že ale až po smrti tatínka, ten by totiž nedovolil aby to dala někomu jinému. Jenže když už nebyl, a když u ní začaly ty problémy nabírat na síle, zřejmě někdo řekl kdo k ní chodil Jé, to je krásný a maminka mu to dala. A mohl to být kdokoli....já si andílka co jsem jí dělala přivezla zpátky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vím, je to těžký. Ale třeba v tom našem případě jsem si tím hajzlem téměř jistá. Stalo se mi už něco podobného, přinesla jsem babičce květinu v květináči, byla překrásná. Když jsem přišla další den za babičkou, říkala, že ji pracovník obdivoval, jak je nádherná a co že to je za kytku, že takovou ještě neviděl. A že tam být kytky v květináči být nesmí. Přišla jsem za pět minut dvanáct, jinak by ji už měl.

   Vymazat
 16. Já trpím na Anděly všeobecné, mám jich mraky. A musí někde nade mnou kroužit a asi se i nadřou jak koně. :)-- Ten Tvůj je moc krásný, taková andělka optimistka. Jak píše Vendy, ta nemoc je hrozná, a je fakt, že lidi když pochopí tu bezbrannost , tak toho umí využít, teda někteří. Moje maminka bojovala 5 let, opravdu hrozných 5 let.. A ztratilo se toho hodně, jak píše Vendy, s některými rod památkami jsem se neshledala. Jeden z kousků byl, že s ní šla sousedka vybrat peníze do banky, škoda slov... Andělů není nikdy dost, naopak čím víc, tím lépe. Lenka kočka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Duševní nemoci jsou strašné samy o sobě, ještě horší je zneužívání lidí, kteří jimi trpí. A člověk proti tomu nezmůže nic, pokud nemocného nemá na očích 24 hodin denně.
   Přeji ti, aby tví andělé měli co nejméně práce :).

   Vymazat
 17. I já letos pořídila mamce Andělku, od dob kdy si prošla vážnou nemoci je to u nás tradice, ke každé příležitosti si nadelujeme Andělky obě

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc hezká tradice, my takhle po nemoci zásobujeme maminku slony :).

   Vymazat
 18. Je naprosto nádherný! Mám ráda andílky :)
  Leník

  OdpovědětVymazat
 19. Takový dárek od někoho loudit, to je fakt hnusná sprosťárna. Smutný je, že takových hladových lidí je hrozně moc...:(

  OdpovědětVymazat
 20. Je zkrátka krásný! :) Tak ať dělá radost!

  OdpovědětVymazat
 21. Andělka je krásná. Mamince udělá určitě velkou radost. :) Já mám taky Andělku od maminky. A andělíčky od milované pratety, která už mě opatruje nahoře, ale její andílci mi dělají radost. A každý den mi ji připomenou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky andílkům máš na pratetu milé vzpomínky...
   Moc ti děkuji 🙂.

   Vymazat
 22. Úplně jsem se osypala, jak může někdo vzít darovanou věc???
  Tehle andílek je naprosto úžasný. Asi si vezmu mustr, tedy pokud by ti to nevadilo...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takoví lidé tu byli vždycky, jen nás je na planetě víc a tak je to i víc vidět...😔
   Moc ti děkuji, klidně se inspiruj, jsem jenom ráda! 🙂

   Vymazat
 23. Tak tahle je moc pěkná a snad už si ji obdarovaný nechá... To je až jaksidetinske, okrádst staré lidi o takové věci

  OdpovědětVymazat
 24. Opravdu někteří lidé se nezastaví před ničím a taky by mě zajímalo, co je pudí k tomu chovat se jako parazité… Andělka je krásná. Mám pár darovaných andělíčků ale Andělku žádnou třeba se také dočkám…

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem se nad tím pozastavovala, určitě za to může povaha, a pak taky příležitost a vidina málo vynaloženého úsilí.
   A moc děkuji! :)

   Vymazat
 25. Krásná andělka, krásná radost z ní. Ať chrání obdarovaného před vším smutným a přinese také úsměv.

  OdpovědětVymazat
 26. Nebylo to určitě pěkné, že ho na babičce někdo vyloudil, ale možná udělal radost někomu, kdo nevěděl, jak ho nabyl.Andělku jsi krásně vyzdobila a hlavně jsi ji dala milému člověku. Víš, já jak jsem stará, některé věci, památku na určité osoby-dárky od nich, si nechávám, ale říkám potomkům, aby si něco vzali, na čem nelpím a až tady nebudu-nebudeme, aby co nechtějí někomu věnovali, nehodili to do kontejneru. Pokud to má cenu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, on ho vyloudil pro sebe, do své domácnosti, jak říkala babička, ale na tom už nesejde. Taky si nechávám památky, mám na ně krabičku, jsou to ale jen drobnosti pro potěšení a vzpomínky :).

   Vymazat
 27. Pěkný věneček a Andělka se taky velmi pěkně povedla. Všechno pěkně ladí :)

  OdpovědětVymazat

Milí čtenáři, děkuji vám za nakouknutí a komentář :).