Velikonoční drak


Už několik let peču na Velikonoce tradičního beránka, kterého následně netradičně ozdobím. Že ten letošní mi to nedá zadarmo (a že se budu muset sakra snažit) mi dal beránek vědět hned při vyklápění, kdy se naprosto přirozeně, elegantně a nenásilnou formou rozpadl na několik kusů. Když jsem ho slepila čokoládovou polevou, aby alespoň trochu držel tvar, všimla jsem si, že se mu do špičky nosu dostal při pečení kus nedokonale umletého oříšku. Po jeho samovolném odpadnutí jsem musela uznat, že beránkův polorozpadlý čumák by mohl směle konkurovat nosu Michaela Jacksona. Nicméně i tuhle nehodu vyřešila čokoládová poleva a nechci se chlubit, ale plastika nosu mi vážně šla :). Méně ovšem už samotné zdobení, poleva si dělala, co chtěla, zdobení taky a čokoládové dekorace, aby netrhaly partu, jakbysmet. Co vám budu povídat, mou vizi dráčka finální výsledek naprosto pohřbil.

Ona: "Ten drak se mi vůbec nelíbí. Vlastně to jako drak ani trochu nevypadá."

Ono: "Vždyť je to dobrý! Je to jako by se zkřížil jednorožec s dráčkem a měli spolu dítě!"

On: "Tak to musel bejt hodně divokej mejdan! Můžu si dát jeden osten z tý Godzilly?"


Vážně koketuji s myšlenkou, že příští rok bude beránek obyčejné roztomilé bílé jehňátko s mašlí na krku. Alespoň, že chuťově byl ten biskupský patvor excelentní :D.
Pro pobavení přidávám obrázky "beránků" z let minulých plus odkazy pro případné zájemce :).
62 komentářů:

 1. Ti jezevčíci jsou skutečně prvotřídní!

  OdpovědětSmazat
 2. První dva: Punk´s not dead.
  Čtvrtý: Velkopopovický kozel s pípou v čele.

  OdpovědětSmazat
 3. To opravdu vypadá úplně přesně, jako kdyby se zkřížil jednorožec s dráčkem! :-) A na kolekci let minulých navazuje, myslím, velice důstojně. Obyčejný beránek by v tom srovnání působil už snad i nepatřičně :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si dovolím nesouhlasit, protože o důstojném navazování na předchozí "beránky" nemůže být ani řeč :D. Ale i tak děkuji!

   Smazat
 4. Náhodou, tvoji beránci jsou naprosto úžasní.
  Takovýho obyčejnýho beránka s mašlí zvládne každý, ale punkovýho draka má jen Janinka :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když na něj tak koukám, ten pankáč tam fakt je. Mohla jsem přihodit i pár piercingů, aby to mělo větší grády :D. A díky! :)

   Smazat
 5. Janinko, kdyby u vás byl k vidění a k jídlu obyčejný, klasický beránek, asi bych si myslela, že jsi nemocná a dodala ho vzdálená teta.Tento vypadá jako zvláštní, podmořská nestvůra vyvržená na břeh?
  Jiřina z N.
  líbí se mi ta slova od ona, ono, on...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko, my míváme obvykle dva, jednoho beránka si zdobí kluci, ale ten je ještě relativně v "normě", druhého nechávají mně :D. Nestvůra vyvržená na břeh se mi moc líbí! :D

   Smazat
  2. Já jsem celá léta dostávala beránka od kamarádky z Čakovic a ona jich jako dárky přátelům pekla vždy 12 ks. Loni a letos nic. Nula! Blbej coronavir. Pardon. Jiřina z N.

   Smazat
 6. "...že se mu do špičky nosu dostal při pečení kus nedokonale umletého oříšku." Jestli tys mu nedělala tím oříškem TAJNĚ test (oříškový výtěr z nosu) a nechtěla zjistit, zda nemá někde schovanou koron(k)u. Anebo to byl s těmi koronkami oslík?? ;-) :-D

  Ano, zcela regulérně mi hrabe, protože my máme už několik týdnů výtěr z nosu ne každý týden, nýbrž každé pondělí a čtvrtek. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky mi hrabe, taky se šťouráme dvakrát týdně :D.

   Smazat
 7. Líbí se mi tvá velikonoční zvířátka, jsou boží! S tím jednorožcem a dráčkem to je skvělý postřeh :D
  Leník

  OdpovědětSmazat
 8. To je prostě naprosto boží přehlídka "beránků". Letošní drak se mi líbí a jsem zvědavá, s čím přijdeš příště. :-D Třeba se stonožkou? :-D
  Jinak taky se mi minule nepovedla bábovka, vyklopila se nejdřív první půlka a pak druhá. Ale nějak jsem ji načančala na sebe a hlavně teda byla úplně božsky dobrá (taková vláčná), takže jsme to, že je nefotogenická, přešli.. a za pár dní stejně už nebyla. :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stonožka? Ale dej pokoj! Ještě mi nasadíš brouka do hlavy a dopadne to jako s tím drakem :D.
   Hlavně, že byla bábovka jedlá, jak říká můj manžel, v bříšku se to srovná, obzvláště, když se přimhouří oči. Nebo rovnou zavřou :D.

   Smazat
 9. Ty máš naprosto úžasnou fantazii Janinko a dokážeš nazdobit jakoukoliv trosku beránka, takže tebe bych bývala přivítala při těch mých letošních karambolech :-))).
  Jsi fakt dobrá!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc ti děkuji :), to s tou troskou je vážně trefné, škoda, že mě nenapadlo vyfotit jeho rozpadlé tělo po vyndání z formy :D.

   Smazat
 10. Jsou to kreativní díla ! Neobvyklá, zajímavá,prostě tvořivost měla zelenou.
  Hezký den, Janinko !
  Hanka

  OdpovědětSmazat
 11. Dítě jednorožce a draka mne tedy sakra pobavilo. A manželův komentář o ostnu Godzilly taky nemá chybu. přehlídka velikonočních (ne)beránků je ovšem třešnička na dortu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, Matěj je expert na zajímavá slovní spojení a přirovnání, má to mít po kom :D.
   A moc děkuji! :)

   Smazat
 12. Tvořivá Janinka nezklamala! Přeji pěkné jaro.

  OdpovědětSmazat
 13. Skvělá série pokračuje. Drak jako malovanej :-).

  OdpovědětSmazat
 14. Ten je boží. 🙂
  My jsme letos beránka nepekli. Upekli jsme totiž mazance - z jedné várky těsta měly být dva. Namísto toho jsme měli z jedné jeden obří a z druhé dva menší. Doslova mazancové hody, ale byly výborně.

  OdpovědětSmazat
 15. Jani, předchozí beránky pamatuji. 🤣😂 Ten letošní jim klidně může konkurovat co se vzhledu týče. A nejdůležitější je chuť.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tou konkurencí si letos nejsem ani trochu jistá, ale i tak děkuji :D. A je fakt, že chuť byla dokonalá, takže se to zklamání z výsledku trochu zmírnilo :).

   Smazat
 16. Klasického velikonočního beránka peče skoro každý, ale ti tvoji, to je vždycky originál. Tleskám ☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 17. Mně se moc líbí všichni "beránci". Je to pastva pro oči, vypadají velmi chutně a navíc jste se při konzumaci určitě dost nasmáli. Jen úplného škarohlída by tahle přehlídka nepobavila. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji ti, milá Bev :). Je pravda, že při zaříznutí beránka jsme se opravdu bavili, protože najít místo, aby ho to tolik "nebolelo", bylo umění a nějak jsme se na tom nemohli shodnout :D.

   Smazat
 18. Je to drak jak mrak, jen bych mu ten ocas nalepila obráceně

  OdpovědětSmazat
 19. Jani, zdravím. Nejdřív jsem si říkala: "Jé, slepička". Pak jsem si došla pro brýle. "Ne, pankáč to je a dost hustej". Ale už jsem na to přišla. Stegosaurus! Jani neuvažuješ o tom, udělat příští Velikonoce čokoládového Bořka ? Myslím, že by byl rád. Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stegosaurus se mi líbí, díky! :D Ne, Bořek to příští rok nebude, i když je fakt, že ještě chvíli mu budu takhle podstrojovat, a bude mít stejný tvar, jako beránek" :D.

   Smazat
 20. Jsou moc fajn všichni, to je dobrý nápad - zdobit je takto odlišně.
  Dráček - takový roztomilý dinosauřík :-)

  OdpovědětSmazat
 21. Úžasný! potřebovala bych, aby mi někdy někdo taky přišel napéct :-D dneska budu péct pro dceru k narozeninám a jímá mě hrůza, vůbec to neumím :-)

  OdpovědětSmazat
 22. Mě teda zaujalo to sypání - nespletli jste si korálky? :-) Nám nešel tentokrát taky vyklopit, takže nos měl také pochroumaný. Ale byl dobrý, i když u nás nikdo tu hlavu jíst nechce. Jsme asi nějací citlivější :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je pravda, že jsem to sypání nejdřív ochutnala, jestli mi nebude křupat mezi zuby sklo, ale je to fakt jedlé :D. U nás se sní všechno, žijeme v duchu ekobioracio :).

   Smazat
 23. Božíčku, ten jednorožec nemá chybu! Jsi moc šikovná, fantazii se meze nekladou, paráda 8-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky, ten jednorožec je fakt povedenej, přiznávám :).

   Smazat
 24. Je to hezké-moc. Perličky jedlé na zdobení dortů jsme kupovávali švagrové na Slovensko. Nemohla je tam sehnat. Jsou opravdu jedlé.

  OdpovědětSmazat
 25. Že si tady pletou mého velikonočního beránka s kočičkou, o tom už jsem myslím psala. V tom případě bych se mohla inspirovat i tvými výtvory a uvidíme co v tom uvidí ! 😁

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kočičku jsem si předsevzala na příští rok, tak uvidím, jestli to klapne a bude v tom poznat :D.

   Smazat
 26. Čím jsem starší, tím častěji opakuju (jasně, to k věku patří), že lidé by neměli být setrvale a paličatě konzervativní, chce to troch vzletu a fantasie... raději víc, než míň v neveselých dobách.
  Toto zcela mimořádné stvoření povstalé z trosek budiž vzorem... Godzila sem, dráčkorožec tam...
  Jen tak na okraj, z klasiky "bílý cukrouš s mašlí" se dá taky poměrně snadno vytvořit Easter zombie, vcelku bez vynaložení velké námahy.
  Už teď se těším na příští svátky jara a Procházkovic posla. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ježíši, vy jste na mě všichni tady tak strašně hodní, přitom výsledek je vážně spíš k pláči. No, možná vlastně i k smíchu :D.

   Smazat
 27. První beránek konkuruje jednomu druhů dinosaurů, co měl na hřebě takové kostěné pláty. Vyskytoval se i ve filmu Karla Zemana Cesta do pravěku.
  Myslím, že by sis mohla otevřít luxusní cukrárnu a dveře by se tam netrhly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že to byl stegosaurus, ale nechci kecat :).
   A moc děkuji, i když myslím, že v dnešní době otevírat cukrárnu by byla sebevražda...

   Smazat
 28. Jo chce to nezůstávat u jednoho a odzkoušet různé variace

  OdpovědětSmazat
 29. Janinko ale punkový drak má ten jeden piercing, já ho tam fidíííím. :D Takový nenápadný modrý né? :D K sežrání a krásní jsou určitě všichni nafešákovaní beránci. :-)
  Ona, ono hmmm, ale on: ten to prostě zabil. :D :D

  OdpovědětSmazat

Milí čtenáři, děkuji vám za nakouknutí a komentář :).