Nevšedně všední radosti


Když máte doma děti, které vám často nevědomky zpestří den, nikdy se nenudíte a většinou je za to milujete (pokud to tedy zrovna není naplno puštěný kohoutek mimo umyvadlo :)). Když vám ale den zpestří vědomě a jenom tak, aby vás rozesmály, ať je to ve formě vzkazu, drobnosti nebo vyložení si zadaného úkolu po svém, milujete je o to víc... :)

A nikdy nevíte, kde a kdy na vás co vykoukne...

Když večer potmě načmáráte nákup, ráno ho strčíte do kapsy a v práci zjistíte, že vám tam něco přibylo... :)

Chybně vyložený příkaz "Ukliď si v tom rohu na stole!" Před...


a po... Smějící se

59 komentářů:

 1. Ženiální ten úklid! Prostě kreativci každým coulem....nebudou mít nudný život a všichni okolo nich také ne!

  OdpovědětVymazat
 2. [2]: Svatá pravda!!! Bezva děti- bezva rodiče!

  OdpovědětVymazat
 3. Tedy, opravdu se nenudíš a ten kreativec určitě také ne. Připomnělo mi to synův (prostřední náš vtipálek od malička) v dětském táboře v Rapotíně. Jako ti mladší byli v budově ti starší (včetně 2.syna byli ve stanu) ranní úklid, jak  nám ho popisoval vedoucí. Jareček byl vždyc ky první hotový s úklidem a při nástupu na rozcvičku. Nakonec ho odhalili: Skopl všechno pod postel-  ve volné chvíli to pak vytahal a dal na místo-  Ráno na pyžamo natáhl tepláky a bundičku a byl hotový. I v den, kdy jsme měli povolenoui návštěvu a  byli se koupat na koupališti, jsme zjistili, že na plavky natáhl trenýrky a na ně kraťasy a nakonec při cestě zpět i tepláky. Měl volné ruce, jen ručník mokrý v nich. Má dodnes rád teploučko a zásadně  svléká případně vše najednou.

  OdpovědětVymazat
 4. Stejně ty výtvory jsou parádní, je moc šikovný.   

  OdpovědětVymazat
 5. [2]: Když jsem to viděla, málem jsem umřela smíchy, v tu chvíli jsem opravdu nebyla ideálním rodičovským vzorem, ale zlobit se na něj vážně nešlo .

  OdpovědětVymazat
 6. [4]: Ten tvůj synek mi v kreativitě Matýska v mnohém připomíná , na pyžamo kolikrát oblékl tepláky, aby se nemusel převlékat a když uklízel, tak všechno nahrnul pod polštář a bylo uklizeno .

  OdpovědětVymazat
 7. [5]: Většinou to má na svědomí Matýsek, ale i Míša má v článku své zastoupení, třeba mužíček z cukroví a dopsaný nákup .

  OdpovědětVymazat
 8. A kterýpak to měl tu dvojku na vysvědčení z výtvarky či čeho? Z nedostatku nápadů to určitě nebudeJe to veselé, pestré, kreativní

  OdpovědětVymazat
 9. [10]:Jsou dobří oba. Tomu našemu synovi to zůstalo, je ale moc hodný a představ si je už děda a dokáže vnučku pohlídat, jak hlídal a opatřil i dvě dcery. Ti tvoji jsou také hodní, hlavní je že si rozumí s tebou (stejně jsou kreativní zřejmě po tobě).♥

  OdpovědětVymazat
 10. Janinko, já Tvé děti miluji. To jsou tak krásný věci, co nacházíš. Takové pozdravy, které pobaví, potěší, pohladí.

  OdpovědětVymazat
 11. Mám to také zdokumentované, asi navážu na Tvůj článek tím, co na mne stále chystají ty dvě bordelářky. A pak se diví, že pořád řvu.

  OdpovědětVymazat
 12. [14]: Klidně bych někdy přinesla nějakou dobrotu jako, že jim něco dobrého nesu, ale u stolu bych se otočila nazpět-nemám to kam položit. Dostanete to, až bude stolek uklizený.

  OdpovědětVymazat
 13. Jednou jsem synovi na stolku uklidila, ale nemohl pak něco najít- pak si tam udržoval pořádek. Ale já jsem je učila od malička, aby si uklidili sami a neřešila jsem to.

  OdpovědětVymazat
 14. Moc pěkná a veselá sbírka .

  OdpovědětVymazat
 15. [11]: Ve škole se nehodnotí kreativita, ale preciznost, s tím nic nenaděláme . A děkujeme!

  OdpovědětVymazat
 16. [12]: Děkuji ti, Růženko, myslím, že hodně kreativity podědili po tatínkovi, skládá hudbu, má úžasný výtvarný talent, napsal i knížku. Jenže není tak ctižádostivý a dělá to pro radost, ne pro prospěch, jsme na tom vlastně oba stejně .

  OdpovědětVymazat
 17. [13]: Děkuji ti, Leni, tvoje holky mě taky moc baví, hlavně ty jejich úžasné malůvky S tím stolem jsem to nechápala, vážně jsem málem umřela smíchy. Po mně tohle nemají, já měla stůl vždycky uklizený, ale když jsem to ukazovala polovičákovi, tak mi pošeptal, že jim to snad ani nemůže říct, že byl úplně stejnej .

  OdpovědětVymazat
 18. [14]: Dokumentaci to chce. Hlavně pro případná vnoučátka, až budou taky taková a tvoje holky budou z jejich bordelu šílet. Já to třeba dělám hlavně kvůli tomu, ta vidina, jak to budu ukazovat vnoučátkům, mě vážně baví .

  OdpovědětVymazat
 19. [15]: Kluci už jsou naučení, že uklízí na povel, protože jsem jim řekla, že co nebude na svém místě, poletí z okna. Takhle nám vyhrožovala naše maminka a mně se to docela líbí .

  OdpovědětVymazat
 20. [16]: To jsem taky jednou staršímu uklidila ve stole a chudák, byl z toho úplně na prášky, že nemohl nic najít . Od té doby stačí, mimo vyhrožování oknem, lehce připomenout, že mu ten stůl můžu uklidit já a ono to najednou jde .

  OdpovědětVymazat
 21. Cihla. Vida, a já zapomněl na weekend koupit. Nikdo mi to holt nepřipomněl.

  OdpovědětVymazat
 22. Cihla a řetěz - to je základ každého pořádného nákupu.

  OdpovědětVymazat
 23. Tak koukám, že se u vás taky rozmohlo dračí šílenství a Bezzubka.

  OdpovědětVymazat
 24. Jste prima veselá rodinka. Nuda u vás nemá místo.   

  OdpovědětVymazat
 25. [25]: Víkend bez cihly? Jak s tím teď můžeš žít?

  OdpovědětVymazat
 26. [28]: Děkujeme, to opravdu nemá .

  OdpovědětVymazat
 27. [27]: Ani ne, Bezzubka je moje, dostala jsem jí od polovičáka v hrníčku, jen tak, pro radost .

  OdpovědětVymazat
 28. [29]: Věř, že mě to pobavilo taky!

  OdpovědětVymazat
 29. Tohle mi připomnělo jeden příběh, který mi občas povídala moje mamka. Já si to opravdu nepamatuji, ale bylo to tak... Asi 3-4 roky, hrála jsem si sama v ložnici, vzala jsem si do ruky krejčovské nůžky a ostříhala jsem si část mých dlouhých vlasů... Mamka ze mě rostla, ale vzpomíná na to s humorem.

  OdpovědětVymazat
 30. teda, to je tak krásný článek děkuji ti, žes mě vytrhla ze splínu a dětičky jsou vskutku kreativní cihla a řetěz, no o mě podrž

  OdpovědětVymazat
 31. [35]: Taky skvělý , já takhle experimentovala na panenkách , maminka mi dlouhé vlasy nikdy nenechala narůst. A děkuji!

  OdpovědětVymazat
 32. [36]: Není vůbec zač, pokud článek pobavil, jsem tomu moc ráda .

  OdpovědětVymazat
 33. nemůžeš říct, že neuklidil! Co není vidět, to neexistuje u nás se "uklízí" tak, že to vše zmizne do skříně nebo pod postel ovšem jinak nedokážu vybrat top, protože každá fotka má něco do sebe! ♥ objasnili ti, na co je potřeba cihla a řetěz?

  OdpovědětVymazat
 34. Učůrla jsem u cihly a řetězu, normálně, pecka.

  OdpovědětVymazat
 35. Ty kravičky jsou kouzelný. Vidím, že s úklidem je to všude stejné. A to ještě nevisí na dveřích cedule jako vrata: Zákaz vstupu bez mého dovolení. To platí i pro sourozence. Nic nebrat a neuklízet!!! Kdo nedodrží toto pravidlo, bude pokutován.

  OdpovědětVymazat
 36. [39]: Tak u nás to pod postel nemizí, protože jsme jim pořídily ty s úložným prostorem, což Matějovi nijak nebrání v tom, aby ty věci "uklidil" pod polštář .

  OdpovědětVymazat
 37. [40]: Já si málem učůrla taky .

  OdpovědětVymazat
 38. [41]: Tak s cedulí už to na mě zkoušeli, pověsili si jí na kliku. Tak jsem ji vyhodila .

  OdpovědětVymazat
 39. Jani, ti tvoji kluci jsou úžasní, nápady jim určitě nechybí   

  OdpovědětVymazat
 40. Tohle je dobrý, palec nahoru dětem...

  OdpovědětVymazat
 41. [46]: Díky , nevím, jak to dělají, ale  mívají to často správně načasované, nálada je hned lepší .

  OdpovědětVymazat
 42. Jani, vy jste kreativní asi všichni, to je kouzelné a úplně mě rozsekal ten závěrečný úklid. Kluci pochopili, že co je schované, to je uklizené     

  OdpovědětVymazat
 43. [51]: Děkuji ti mnohokrát . Míša je s uklízením v pohodě, za to Matýsek, z toho ta kreativita přímo prýští!

  OdpovědětVymazat
 44. To je super nápaditost mají po tobě

  OdpovědětVymazat
 45. Dětičky jsou tvořivé po mamince!

  OdpovědětVymazat
 46. [53]: Taky jsem to tak na táboře dělala , a moc děkujeme!

  OdpovědětVymazat
 47. [54]: Tatínek je taky kreativita sama , děkujeme!

  OdpovědětVymazat
 48. Je opravdu obdivuhodné, jak dovedeš děti vést k tvůrčímu výtvarnému projevu. Mělas  být učitelkou :).

  OdpovědětVymazat
 49. [57]: Děkuji ti . Měla jsem být učitelkou, ale kdybych jí byla, tak bych zase určitě neměla Míšu a Matěje .

  OdpovědětVymazat
 50. Ali Čaja z Paláca29. července 2019 v 18:41

  Klobuk dole pred tymito vytvormi. Ja som zvladla akurat slimakllov z plasteliny 😂😂😂. Hold na toto nemam ruky ani dostatok fantazie ale veľmi obdivujem kazdeho co. to dokaze.

  OdpovědětVymazat

Milí čtenáři, děkuji vám za nakouknutí a komentář :).