Mikuláš, anděl a čert po špendlíkovsku


Bordel tvořící skříň jásá a já s ní, podle předsevzetí úspěšně pokračuji ve snižování stavu materiálu v ní ukrytého. K dnešnímu dni rapidně ubylo špendlíků, stuh i polystyrenových nesmyslů. Aby tomu tak bylo i nadále, mám zákaz vstupu do galanterie a k tvoření využívám jakoukoliv záminku, Halloweenem počínaje a Mikulášem konče. Ten zmíněný poslední přišel na řadu dnes a ano, kaju se, vím že inspirace přichází pozdě, ale můžu já za to, že my nemůžeme mít normální angínu, kdy vás jen bolí v krku? Že nás bolí hlava, v uších, břicho, zvracíme, máme zácpu, rýmu, zimnici, čtyřicítky a dech voňavý jako hromada hnoje? Tedy, přesněji řečeno, on je stižen chorobou jen druhorozený, ale užíváme si to náramně oba.

A teď už k samotným výtvorům. Pod mýma očima se skví dva žoky, před kterými by zbledly závistí i pytle s moukou, pravděpodobně nevyspání tak způsobilo, že Mikuláš je zjevu francouzského svůdníka z řad církve z dob Ludvíka XIV, čert vypadá jako úchyl s bradkou a anděl se transformoval do laciné nafukovací panny. Jo, jde to se mnou z kopce, ale radost snad drobotině udělají i tak a spojovat si to se svůdníkem, úchylem nebo nafukovací pannou nebudou. Doufám.
Pro příznivce falešného patchworku přidávám na TUTO stránku všechny mé návody a inspirace na toto téma :).

22 komentářů:

 1. Nádherní jsou- všichni tři, ale to je tak vlastně vždycky když něco vytvoříte.Jste šikulka!!!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Parádně vymyšleno, moc hezky uděláno. Působí to však víc komicky než strašidelně a to je dobře.

  OdpovědětVymazat
 3. Pro dětičky moc hezké. Líbí se mi výrazy v tvářích.

  OdpovědětVymazat
 4. Mě spíš čert připomíná kardinála Richelieu Jsou fakt povedení všichni tři!

  OdpovědětVymazat
 5. Přemýšlím, jak asi musí celoročně váš interiér vypadat a jak se mění, neustále. U nás skoro ani není poznat, že je advent, na stole místo věnce máme svíčku a vánoční hvězdu (kytku). Jo a na vrátka jsme pověsili věnec, ale spadl, takže nic.

  OdpovědětVymazat
 6. Angína - neangína . Tvoje deti majú super mamu!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Dobré a veselé. Tuhle mikulášskou sestavu bych doma snesl

  OdpovědětVymazat
 8. [1]:[2]:[4]: Moc vám děkuji! :)

  OdpovědětVymazat
 9. Jsou boží všichni tři, ale ten čertík má takový uličnický kukuč. Dětoi musely být nadšené     

  OdpovědětVymazat
 10. [10]: Mockrát ti děkuji, chudobko .

  OdpovědětVymazat
 11. A já si říkal, že tu zase nějakou dobu nebylo nic upíchaného. Všechno to jsou sympaťáci, ale anděl působí nejpřívětivěji a tak to má být. Moc pěkné, ostatně jako vždy.

  OdpovědětVymazat
 12. Paráda, Janinko, přes ty nehorázné zdravotní příznaky jsi dokázala vypíchnout tři parádní ksichtíky. Ale v mých očích vede jasně čert, nejen výrazně černo-červený, ale též s roztomile šibalským výrazem.     

  OdpovědětVymazat
 13. Tak to prrrr, já bych řekla, že jsou to všichni fešáci a ty jsi naprosto skvělá, že jsi je takhle pěkně vymazlila - mmj nafukovací andulu máme doma jako tvůj anděl rozhodně nevypadá

  OdpovědětVymazat
 14. [14]:[15]: Děkuji vám, holky .

  OdpovědětVymazat
 15. Je mi líto druhorozeného, že se ho nemoc snaží prověřit ze všech stran. Řekla bych, že nemoci sílí zatímco my slábneme. Naše imunita dostává na frak

  OdpovědětVymazat
 16. [17]: Děkuji ti , já to polovičákovi vyřídila, tak prý příště něco vykoumá, myslím, že to bude stát za to .

  OdpovědětVymazat
 17. [18]: Stonání dětí je to nejhorší, protože člověk je bezmocnej, aspoň já se tak cítím, když nemůžu pomoct holkám. Pravda, sám člověk má dojem, že vydrží všechno, ale nemoc dítěte je k nevydržení.

  OdpovědětVymazat
 18. [19]: Mám to úplně stejně, člověk by to vzal nejraději všechno na sebe, hlavně aby se dětem ulevilo, ale takhle smýšlí asi většina rodičů. A to znamená, že svět ještě není tak úplně v řiti .

  OdpovědětVymazat
 19. Ti.. jsou... dokonalí! :) To je ta správná výzdoba!

  OdpovědětVymazat

Milí čtenáři, děkuji vám za nakouknutí a komentář :).