Tvoření s dětmi - Lucerničky


Nejdřív byly děti nemocné, pak zaťukaly na dveře jarní prázdniny a venku bylo takové počasí, že na jeho popis je škoda slov a nám nezbylo nic jiného, než sedět doma. Svoje děti miluju, ale někdy... už je toho moc a mně se honilo hlavou, jestli by šlo oba kluky najednou narvat do jednoho babyboxu :D. Ne, to byl samozřejmě vtip :), chci tím říct, že někdy není jednoduché dítě zabavit...

Pro ty, co jsou na tom podobně a už neví, kudy kam, přináším návod na tvoření, který je jednoduchý a prakticky každému dostupný. Budeme vyrábět lucerničky :).

Na tvoření budete potřebovat:

Sklenice (například od instantní kávy) zbavené etikety - nejlepší je sklenici ponořit na chvíli do vařící vody, etiketa se odlepí sama. Případný zbytek lepidla jsem odstraňovala odlakovačem.

Papírové ubrousky s různými motivy - většinou se dají koupit po jednom v papírnictví

Štětec

Lepidlo na decoupage nebo obyčejné lepidlo Herkules

Nůžky


Z ubrousku oddělíme potisknutou vrstvu a vystříháme potřebné motivy.Na místo, kam chceme motiv přilepit, naneseme trochu lepidla, přitiskneme vystřihnutý motiv a přetřeme znovu lepidlem.
Hotové dílko vypadá poněkud divně, ale nelekejte se, lepidlo zaschne a zprůhlední. Zkoušeli jsme s Míšou obě varianty, on používal na svojí "lucerničku" lepidlo Herkules...


...a já zase lepidlo na decoupage.


Musím uznat, že Herkules, ačkoliv sklenice vypadá po natření opravdu nevzhledně, vede. Moje sklenice, kterou jsem kvůli mezerám mezi vzory lepidlem přetřela celou, zůstala i po zaschnutí lehce zkalená. Ta Míšova, natřená Herkulesem, byla zcela průsvitná i na místech, kde lepidlo přesahovalo přes motiv.


Hotové dílko můžete použít nejen jako dekorační světýlko...


...ale v případě "vázové krize" i jako nádobu na květiny :)
Vázovou krizí myslím stav, kdy vám dítko rozbije poslední vázu...

31 komentářů:

 1. Úžasné výtvory... povedlo se Vám to :)

  OdpovědětVymazat
 2. Díky za nápad To se bude holkám určitě také líbit.

  OdpovědětVymazat
 3. Povedený výtvory :) Taky používám herkules. Dělá hodně muziky za málo peněz - narozdíl od decoupagovýho lepidla :) A navíc mi asociuje salámovej herkules, :-slint

  OdpovědětVymazat
 4. pěkný blog podívej se pls na můj :)

  OdpovědětVymazat
 5. Krásne :) Už dlho sa na to chystám aj ja :) .

  OdpovědětVymazat
 6. dítko nemám, ale až povyroste synovec a bude třeba ho zabavit, předám babičce (teda mojí mamce) neb inspirace se vždy hodí. Jste šikulky

  OdpovědětVymazat
 7. Jdu koupit ubrousky, snad to zabírá i na vzteklinu.

  OdpovědětVymazat
 8. Jej to by som mohla aj ja dokazat, takto skraslit si pohare mas pekneho a sikovneho pomocnika

  OdpovědětVymazat
 9. Janinko,to je krásné, já jednou dostala takový podobný svícen na čajovou svíčku a hrozně ráda ho používám. Tam asi bylo použito jiné lepidlo ,nebo lak, protože svícen lze namočit a umýt.To ale nevadí, určitě to vyzkouším, jen musím najít pěknou sklenici,třeba pětilitrovou

  OdpovědětVymazat
 10. To jste se Jani pěkně zabavili A vyrobili jste si parádní lucerničky za pár kaček

  OdpovědětVymazat
 11. A já tě chválím za další vydařený kousek - vlastně pochvala patří i Míšovi. Obě lucerny vypadají kouzelně, s hořící svíčkou - a jako váza se dá opravdu využít, vypadá skvěle.

  OdpovědětVymazat
 12. Takový styl tvoření znám, dělávali jsme ho v družině, ještě mám květináček s motivem velikonočního zajíčka Jde to i zarámovat, jako obrázek Vlastně to jde skoro na všechno

  OdpovědětVymazat
 13. [13]:[14]: Děkuji vám . Tedy děkujeme .

  OdpovědětVymazat
 14. Bezvadný nápad. Moc se ti povedly. Už dlouho si chci vyzkoušet ubrouskování, ale pořád jsem nevěděla na čem. Tak si zkusíme udělat lampičky. Děkuji za inspiraci.

  OdpovědětVymazat
 15. Tedy! A jak se dá hned zužitkovat nepotřebné... a ještě hned na tak "mnohoúčelovou" věcičku! Tomu se říká chytré tvoření hrou!

  OdpovědětVymazat
 16. [17]: Děkujeme, není zač, těším se na tvoje výtvory !

  OdpovědětVymazat
 17. [20]: To je pravda!

  OdpovědětVymazat
 18. super nápad...půjčím si nápad a zkusím s dětmi...

  OdpovědětVymazat
 19. eliskanezvalova20. srpna 2012 v 12:11

  jak sem napsla vipné to mnělojít do jiného članku omylem jsem přecvakla myší tak pardon je to moc hezké           

  OdpovědětVymazat
 20. Vypadá to skvěle, jak dlouho trvá výroba?Jestli se mohu zeptat.

  OdpovědětVymazat
 21. [26]: Děkuji, nám to trvalo asi dvě hodiny, ale to asi proto, že to bylo s dětmi, jinak samotné počítám tak do hodinky .

  OdpovědětVymazat
 22. Jsou krásné, opravdu moc povedené. Ta s tím slonem by se mi hned hodila do interiéru a konceptu osvětlení Delta Light.

  OdpovědětVymazat
 23. Milá Janinko,právě jsem objevila lucerničky a jsem ráda,že zase mám něco pro naše vnučky.Jste prostě úžasná a moc šikovná.Přeji moc zdraví vám a celé vaší rodině.

  OdpovědětVymazat
 24. [30]: Děkuji vám, asi se budu červenat!

  OdpovědětVymazat

Milí čtenáři, děkuji vám za nakouknutí a komentář :).