Botanická zahrada Liberec podruhé


V první části fotoreportáže z Botanické zahrady v Liberci jsem vám představila živé tvory, druhou tedy věnuji tomu, za čím se do Botanické zahrady chodí většinou - rostlinám a stromům.
Zahrada v Liberci je nejstarší botanickou zahradou u nás a před pár lety byla kompletně zmodernizovaná. Celý komplex je rozdělen do několika pavilonů - skleníků, které mají tvar rostlinných buněk a na jeho projití, pokud nejste fanatičtí "kytičkáři", vám stačí dvě až tři hodiny.

Liberecký kraj - kaktusářů rájPavilon "Pravěk" - když jsem si odmyslela ten skleník a cedulky, díky těm ohromných přesličkám jsem se rázem ocitla v "Cestě do pravěku"
Koutek s bonsajemiNejednomu milovníkovi orchidejí se rozbuší srdce, dají se tu najít unikátní a vzácné kousky

Rostlinstvo suché Afriky a Madagaskaru


Pavilon s květenou Austrálie


Květnice - pavilon zapomenutých rostlin, jemuž dominuje rybníček s barevnými kapříkyTropický deštný les - skleníky s ním jsou dva. Jeden znázorňuje Starý svět (Ameriku) a druhý deštný les z Nového Světa (Asie a Afrika). V obou je nádherně vlhko a horko.

Jako poslední tu mám venkovní expozice, rozhodně nejsou k zahození, obzvláště na jaře a v létě, kdy všechno kvete a voní. Kromě toho tam byla i výstava "Traviny", jíž jsme přejmenovali na "Kraviny", autor nám snad promine...

8 komentářů:

 1. je tam naozaj nadherne, tam by som sa chcela ist pozret ten kutik z bonsajmi, mi pripomenula ze aj moja segra po nom tuzi.. :) to musi byt pekne drahi stromcek

  OdpovědětVymazat
 2. Taková krása na fotkách, ve skutečnosti to musí být ještě lepší, tam bych se tedy ráda potulovala, celé dopoledne a dál i přes oběd.

  OdpovědětVymazat
 3. vzpada to tam moc hezky :) v libereckou botanickou zahradu jsem jeste nenavswtivila :)

  OdpovědětVymazat
 4. [1]: Ani nevím, jak moc drahý je takový stromek, nikdy jsem se o to nezajímala, ale takové kvalitní bonsaje asi budou pálka...

  OdpovědětVymazat
 5. Krásné, trošku mi to připomíná skleníky na Flóře v Olomouci.

  OdpovědětVymazat
 6. Poslední květena je nejkrásnější, ale jinak je celá zahrada moc pěkná. Taky se mi moc líbili živé kameny.

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuji vám za milé komentíky a tobě Ebolin za chválu, osobně si myslím, že to s foťákem ale moc neumím .

  OdpovědětVymazat

Milí čtenáři, děkuji vám za nakouknutí a komentář :).